Міністерством аграрної політики та промисловості вже розробляється Єдина комплексна стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки. Програма діяльності уряду також передбачає запровадження європейських стандартів якості та створення бренду «Продукт України».

Малим підприємствам, а особливо особистим селянським господарствам майже не можливо за прийнятну ціну продавати городину, мед, молочну продукцію. Диспаритет цін на продукцію промисловості, що споживається населенням, в десятки разів перевищує їхню реальну закупівельну вартість. При цьому самі виробники не отримують реального заробітку, а націнка залишається посередникам.

Анонсуючи розгляд законопроектів щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та підтримку села (№2089 та 2089-1), народний депутат України Руслан Демчак пояснює, що наразі пропонується встановити мінімальну закупівельну ціну на незбиране сире товарне молоко другого ґатунку у розрахунку за 1 кілограм (без урахування податку на додану вартість) на рівні 4 гривень.

За словами парламентаря даний законопроект зможе підтримати сільських жителів та усунути несправедливий розподіл додаткової вартості в молочній галузі.

«Сьогодні селяни вимушені продавати молоко за збитковою вартість – 2,5 гривень за кілограм, тоді як роздрібні ціни на молоко на прилавках магазинів в 3-5 разів вищі. Собівартість же виробництва 1 кг молока складає орієнтовно 3,8 гривень. Звичайно, за таких умов, утримання великої рогатої худоби та дрібне фермерство стає нерентабельним», — резюмує Руслан Демчак.

Прийняття законопроектів №2089 або 2089-1 має соціальне підґрунтя підтримки сільських жителів.